КЗДО "Капітошка" Раївської сільської ради

Методична робота

Освітня програма 2020-2021

Методична робота

Зміст освітнього процесу в Раївському НВК визначався   Базовим компонентом дошкільної освіти і  реалізувався відповідно до програми розвитку дитини дошкільного віку   «Українське дошкілля», освітня программа для дітей середнього дошкільного віку «Впевнений старт», освітня программа для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» ,та інших додаткових  комплексних та парціальних програм, що рекомендовані Міністерством освіти і науки України.

Варіативна складова конкретизована дошкільним навчальним закладом  з урахуванням  пізнавального пріоритетного напрямку  роботи,  запитів батьків,  індивідуальних  потреб дітей та складалась з парціальнихпрограмм:

• «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років (авт. Лохвицька Л. В.).
  • «Казкова фізкультура», програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт. Єфименко М. М.);
  • «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт.: Борщ Р. М., Самойлик Д. В.).

- «Веселкова музикотерапія: оздоровчо-освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку» (авт.: Малашевська І. А., Демидова С. К.)

Реалізація навчально-виховних завдань за  Державною програмою здійснюється на засадах особистісно орієнтованої моделі організації  педагогічного процесу з використанням психолого – педагогічного проектування.

Для вирішення пріоритетних завдань  роботи, створення належних  умов для всебічного самовияву і розвитку здібностей дітей дошкільного віку, реалізації вимог Базового компонента, науково-методичної проблеми: «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» (3 етапі).

Робота над єдиною методичною проблемою надала чіткості  і цілеспрямованості практичним  заходам з різними категоріями вихователів.    Зусилля педагогічного колективу в 2020-2021 навчальному році  спрямовано на вирішення таких завдань:

Завдання на 2020-2021 навчальний рік:

1.Продовжити вирішення завдань національно-патріотичного виховання дошкільників

2.Використання інноваційних форм і засобів інтелектуального розвитку дітей дошкільного віку

3.Створити умови для соціального розвитку особистості дитини в сучасних умовах. Організація взаємодії дошкільного закладу з батьками вихованців. Основними векторами цієї роботи є залучення батьків, інших членів родин вихованців до участі в освітньому процесі закладу, груп та їх медико-педагогічна просвіта.

4.Продовжувати  роботу щодо формування мовленнєвої компетентності дитини шляхом застосування комплексу методів та прийомів в різних видах діяльності.

Щодо роботи з батьками

Розділи

Нормативно-правові акти

Нормативні документи або витяги з них, які регулюють взаємовідносини дошкільного навчального закладу і родини, визначають права й обов’язки родини стосовно дитини та права дитини, зокрема:

• Закон України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII
  • Закон України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III
  • Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305;
  • Декларація прав дитини від 20.11.1959
  • Конвенція про права дитини від 20.11.1989 тощо

Значення і особливості родинного виховання

Наукова та методична література,в якій висвітлено значення родинного виховання в розвитку дитини, особливості виховання дітей у родинах з різним типом стосунків